Program

Už niekoľko rokov Vám prinášame iný pohľad na svet.
Známi, aj menej známi odborníci Vám sprostredkujú svoje rokmi nadobudnuté znanie v oblasti zdravia a osobnostného rozvoja, vedy, skutočnej minulosti a aj toho, že čo nás čaká v budúcnosti.

Prednáška v prednáškovej sále 109

Prednášky poschodie

Na prednášku do tejto miestnosti je potrebné zakúpiť si vstupenku.

Sála na prízemi pri výstavysku

Prednášky prízemie

Vstup na prednášky do tejto miestnosti je bez ďalšieho poplatku – postačuje vstupenka na výstavu.

Vystúpenie na pódiu vedľa výstaviska

Výstavisko pódium

Program je dostupný všetkým čo majú vstupenku na výstavu.

Poschodie – seminárna miestnosť 109

piatok 12.5.2023

Časový harmonogram bude zverejnený 1.5.2023.

sobota 13.5.2023

Ján Hubinský

– je autorom troch knižiek o zdraví. Spolupracuje so svetovou špičkou v oblasti naturálnej medicíny (Campbellova univerzita, Gersonova klinika, …), venuje sa vplyvu celistvej rastlinnej stravy na uzdravenie chronických a degeneratívnych ochorení, jeho odporúčania využili ľudia vo viac ako 20 krajinách sveta. Je zakladateľom Kliniky celostného zdravia STUDIO IQ a tvorcom projektu zdravej reštaurácie PÁNI BAKLAŽÁNI v Nitre … viac info
Názov prednášky: Prečo nie je zdravý, dlhý a kvalitný život dopriaty každému? 3 nevyhnutné kroky k tomu, aby Tebe dopriate bolo.
Je možné, aby vás vyliečil lekár, ktorý nepozná príčinu vašej nemoci? Aký je rozdiel v zdraví medzi tými, ktorí prijali kovidovú „včielku slobody“ a tými, ktorí ju odmietli? Ako vyliečiť seba a svet, v ktorom dnes žijeme? 3 dnes najvzácnejšie a zároveň nenahraditeľné lieky, nevyhnutné pri každej liečbe akejkoľvek nemoci, …

Peter Planieta

– zdravému životnému štýlu a zdravej strave sa venuje od svojich 17 rokov. Vyskúšal na sebe rôzne stravovacie štýly – vegetariánsku stravu, delenú, surovú, stravovanie podľa krvných skupín a nakoniec spoznal makrobiotiku – energie Jin-Jang a stravu podľa piatich elementov. 16 rokov vedie sieť obchodov so zdravými potravinami a aktívne sa venuje pomoci ľuďom so zdravotnými problémami… viac info
Názov prednášky 1: Dokonalé vzťahy a ľudia, ktorých stretávame
Chcete zlepšiť svoje vzťahy? Chcete lepšie vychádzať s partnerom, deťmi, rodičmi, svokrovcami? Chcete mať lepšie pracovné vzťahy? Chcete pochopiť akých ľudí stretávate?
Názov prednášky 2: Zdravie podľa 5 elementov a prírodná lekáreň
Chcete vedieť ako fungujú vaše vnútorné orgány? Chcete vedieť ako sa prejavuje ich nerovnováha?
Chcete vedieť, čo ich zaťažuje? Chcete vedieť ako ich harmonizovať cez potraviny, byliny a doplnky?

Marcel Černoch

– diagnostike z ľudskej tváre sa venuje 30 rokov.
Názov prednášky: Diagnostika z tváre III.
Choroba nás neprekvapí náhle a tvrdo. Vysiela nám varovné signály, ktoré však my ignorujeme celé roky, často aj celé desaťročia. Prednáška Vám umožní nazrieť do tajnej reči choroby a zároveň poskytne množstvo rád a nápadov, ako chorobám predísť alebo ako s nimi bojovať… Viac info
I. časť prednášky si môžete pozrieť TU.

Mgr. Henrich Ripka

– zvláštny a originálny človek, ktorý sa rozhodol pre medicínsku dráhu, ale chcel liečiť zvieratká … Vyštudoval verejné zdravotníctvo v BA a dostal sa až k výskumom v ktorých zistil dopad GMO na život a zdravie človeka. 
Názov prednášky: Genetické modifikovanie potravín

Andrej Medveď

– už niekoľko rokov sa teoreticky aj prakticky venuje aktívnej prevencii a zdravému životnému štýlu. Najviac ho zaujíma regenerácia organizmu, telu vlastným prirodzeným spôsobom. Snaží sa ľuďom predstaviť aj iný pohľad na fungovanie nášho organizmu, prináša nové témy a nové pohľady na aktívny spôsob prirodzenej prevencie. Trúfne si prednášať a písať aj o veciach, ktoré v časopisoch, ani v oficiálnych médiách nenájdete… Viac info
Názov prednášky: Mitochondrie a vplyv vitamínov na zdravie človeka
Ktoré sú najdôležitejšie vitamíny pre naše zdravie? Dokážu ovplyvňovať schopnosť organizmu zbavovať sa toxínov? 

Eduard Sabo / Edo

– zmysel svojho života vidí v rodine, vyladenej a milujúcej, kde otec je opora a bezpečie, mama je starostlivosť a pochopenie a deti sú radosť, pokračovanie a nádej. Väzivom v takejto rodine je dobro a láska. Skúma správanie ľudí, teda ich myslenie a následné prejavenie v hmotnom svete, na základe zákona príčiny a následku. Je tvorcom jedinečného postupu sebapoznania s názvom Deväť lúčov svetla. Námety čerpal z našej pôvodnej kultúry, poznávaniu ktorej sa venuje nielen on, ale celá jeho rodina.
Názov prednášky: Občinové právo – spôsob spravodlivého riadenia spoločnosti
Rodina, Občina, Država, Živý Človek, … viac info v piatich príručkách s názvom Sprievodca občinovým právom.

Ing. Jozef Banáš

– slovenský prozaik, najprekladanejší slovenský autor, laureát ocenenia Spisovateľ roka 2021 – autor kníh Kód 1, Kód 7, Kód 9, … viac info
Názov prednášky: O živote, radosti a šťastí podľa Baťu a Altajcov
Každý chce byť šťastný. Ako? Základnou podmienkou je dávať, slúžiť. Dávanie, súcit, služba blížnemu sú základnými životnými princípmi v najšťastnejšej krajine na svete v Bhutáne a rovnako princíp služby verejnosti je základom podnikateľského úspechu a šťastia Tomáša Baťu. 


Prízemie – sála pri výstavisku

piatok 12.5.2023

Časový harmonogram bude zverejnený 1.5.2023.

sobota 13.5.2023

RNDr. Hricik Vladimír, CSc

– pokračoval v štúdiu Dr. Ignarra, ktorému bola v roku 1998 udelená Nobelova cena za medicínu. Vďaky výsledkom bádania v oblasti NO (oxid dusnatý), bol v roku 2022 pozvaný prednášať na EXPO v Dubai.
Názov prednášky: Oxid dusnatý – skutočný záchranca života
V prednáške sa dozviete prečo NO, ako zázračná molekula, pomáha zachraňovať ľudské životy a predchádzať bežným zdravotným problémom a aj veľmi vážnym ochoreniam.

Rea Sun

– vývoj pre ňu znamená postupne sa stať celistvým, svojim životom naplneným Človekom – fyzicky, emočne, mentálne a duchovne zrelou, vyrovnanou bytosťou. Venuje sa v prvom rade vzťahom, hlavne rozdielom medzi ženou a mužom, o čom vydala aj e-book. No k spokojnosti vedie veľa ciest a jedným z nich je technika k otvoreniu tretieho oka.
Názov prednášky: Alternatívne videnie – ako vidieť bez očí
Zázrak, ktorý sa po prednáške aj tebe môže stať skutočnosťou.

Nikoleta Zsigóová

– v čase vážnej životnej krízy jej diagnostika aury posvietila na príčinu problémov a poskytla praktický návod na riešenie situácie. Získané skúsenosti odvtedy odovzdáva v rámci svojej firmy AuraFoto. Pôsobí ako sprievodca a terapeut v oblasti sebapoznania a rozvoja osobnosti. Jej zámerom je prispieť k harmonizácii intelektuálneho a citového života človeka, a tým posilneniu jeho vnútornej jednoty. Podnecuje ľudí k morálnemu obratu, aktívnemu a zodpovednému prístupu k životu a vytvoreniu tak novej, zdravšej kultúry.
Názov prednášky: Čo prezrádza vaša aura?

Alexandra Sabová / Alex

– vyštudovaná pedagogička, ako matka na plný úväzok, tvarovanie osobností svojich detí zosúladila s našou pôvodnou kultúrou. Je tvorkyňou diela Kniha rodu, ako aj nespočetných ručných diel ako výšivky, šaty a opasky s rôznymi slovanskými námetmi.
Názov prednášky: Čarovnice
Slovanské cvičenia pre dosiahnutie plnej ženskej sily – prednáška najmä pre ženy.

Ján Karolík

– certifikovaný terapeut SU-Jok s desaťročnou skúsenosťou v oblasti bioenergetiky (Schumannová frekvencia), výživových doplnkov, …
Názov prednášky: Terapia Su-Jok
Kórejská metóda Su-Jok využíva stimuláciu bodov hlavne na ruke, čím vzniká elektromagnetická vlna, ktorá má harmonizačný účinok na chorý orgán. Liečebný princíp spočíva v naštartovaní autoregulačného procesu, ktorý má v sebe zakódovaný každý živý organizmus.

Ing. Alice Krempaská

– už viac než 10 rokov prináša zaujímavé poznatky, ktoré pomáhajú ľuďom.
Názov prednášky: Tradičná ruská medicína a orgánové hodiny
Nové trendy v tradičnej ruskej medicíne a novinky (produkty), ktoré môžu pomôcť pri riešení problémov a udržaní zdravia.

Zuzana Majorová / Jaroslav Mačej

– dlhoročne sa venujú aniónom so zameraním na zdravie
Názov prednášky: Ako si jednoducho zabezpečiť osobný aniónový raj
Priestor s dostatkom aniónov je kľúčom k rovnováhe.

Tomáš Ryšavý

Tribhanga študoval védickú univerzitu v Indii 5 rokov a momentálne vedie ayurvédickú kliniku a školu v Bratislave.
Názov prednášky: Tradičná ruská medicína a orgánové hodiny
Cesta ku zdraviu cez prevenciu a liečbu prírodným spôsobom

Diana Grall

– má dlhoročné skúsenosti ako terapeutka a učiteľka. V súčasnosti, okrem iného, vedie Školy alchýmie a šamanizmu. Informácie, ktoré ľudom sprostredkúva naplno zasahujú vnútro človeka a väčšinou rozbíjajú zabehnuté predstavy o živote a ľudskom prežívaní. Stretnutia sú zamerané na otvorenie osobného potenciálu a prístupu k vlastnej tvorivej energii – energii duše.
Názov prednášky: Magický svet duše
Energia duše je magická, silná a aktivuje sa v hĺbke nášho vnútorného sveta. Dôležitosť vnútorného sveta je pre zdravie našej duše to najdôležitejšie.

Dagmar a Daniel Máčovskí (Swami Dayananda)

– roky organizujú púte do Indických Himalájí, odkiaľ prinášajú aj nástroje minulosti pre túto dobu a budúcnosť …
Workshop: O Tibetských miskách …
Tibetská miska – nástroj na upokojenie, harmóniu, meditáciu, očistu priestoru, liečenie… Aké sú možnosti použitia rôznych druhov misiek, ukážky práce s miskami, vyskúšanie, …

Béla Kiss

– od roku 1998 pomáha ľuďom ako masér, chiropraktik, terapeut. Od roku 2013 je jeho hlavnou činnosťou riešenie problematiky cievneho systému.
Názov prednášky: Zoberme si naše zdravie do vlastných rúk
Ako vieme zistiť a ak je to potrebné, tak aj opraviť poruchy cievneho systému.

Leri Veleslav Švec

– je jedným zo zakladateľov Univerzity vedomého života. Jeho zámerom je prispievať k oslobodzovaniu ľudských myslí od závislosti na konzumnom otrockom systéme ega.
Názov prednášky: Nebojme sa diktátorov
Vydesil vás nadpis? Náuka Rozpoznanie skutočnosti vyučovaná v Univerzite vedomého života je nadčasová. Aj keď sa snaží rešpektovať dobu, v ktorej sa vyjadruje, nemôžeme dopustiť, aby ju obmedzovali smiešne ľudské predsudky, ktoré si sami vytvárame. Chcete vedieť, prečo sa v našich spoločenských a podnikateľských projektoch nebojíme autokracie? Prijmite pozvanie na zamyslenie sa o skutočných významoch slovných termínov a ich správneho užívania.

Mgr. Sandra Kos Dzian

– v praxi prepája vedu a spiritualitu skrz svoje psychoenergetické dary i metafyziku s inovatívnymi prístupmi epigenetiky, kardioneurovied a kvantovej fyziky, ktorých štúdie a východiská vníma ako najvýpovednejšie vo vzťahu k priamemu či nepriamemu ovplyvneniu našej duše, emócií, mysle, tela i energetickej frekvencie … viac info
Názov prednášky: Súlad srdca a mysle
Už starovekí Egypťania pokladali ľudské srdce za najdôležitejší orgán nášho tela a sídlo duše. Ako môžeme prepojiť našu hlavu a srdce v situáciách, keď myseľ získava prevahu tak, aby spolu v praktickom živote efektívnejšie komunikovali?


Prízemie – výstavisko pódium

piatok 12.5.2023

Časový harmonogram bude zverejnený 1.5.2023.

sobota 13.5.2023

Peter Tomko a Peter Tóth

Peter Tomko spolupráca s umelcami ako Marián Čekovský, Los Massakeros, Kristína, Twins, Hrdza, Lobo, Observatórium, Rytmus, Ego, Tina, Peter Lipa, Henry Tóth, Emil Frátrik, Marcel Buntaj, Katarína Koščová, … viac info

Peter Tóth spolupráca s Los Massakeros, Observatórium, Adam Ďurica, Peter Lipa, Stereo, Marian Čekovský, Eniesa, Unijazz, … viac info

Vystúpenie: Gitarové jam session

Don Julián

– harmonizátor a služobník univerza z hlavného mesta ríše Inkov – Cuzca v Peru. Roky prevádza ľudí rôznymi druhmi obradov a rituálov ktoré pozná od svojich predkov. Pri tejto práci používa vibráciu svojho hlasu a tradičné nástroje ako sú rôzne druhy fláut, píšťal, chrastidiel, bubnov, … Venuje sa aj ich výrobe a zhotovovaniu predmetov, šperkov pri zachovaní pôvodných materiálov a postupov.

Vystúpenie: Peruánske hudobné nástroje

Zmena programu vyhradená.